Hypotéky na bydlení

Hypotéka na koupi, rekonstrukci, výstavbu, majetkoprávní vyrovnání, převod členských práv, odkup bytu od obce atd.

Jde o nejběžnější hypoteční úvěr. Týká se veškerých potřeb v rámci bydlení. Nejčastějším účelem je koupě nemovitosti (domku, bytu, rekreačního objektu), rekonstrukce bydlení, výstavba, vypořádání společného jmění manželů, vypořádání dědictví atd. U tohoto produktu standardně dochází k dokládání příjmů, ale nemusí to tak být vždy. Lze realizovat až 90 % hodnoty nemovitosti, ve výjimečných případech více. Tuto hypotéku poskytují téměř všechny banky.

Refinancování hypotéky

  • Tato hypotéka vyplatí vaši stávající hypotéku zpravidla v době fixace úrokové sazby. Může to být například z důvodu, kdy vám vaše banka na další období fixace nabídne úrokovou sazbu, která je vyšší než u konkurence. Proces refinancování je jednodušší, než vyřizování nového úvěru.

Předhypoteční úvěr

  • Hypotéka, která po určitou dobu nemůže být zajištěna nemovitostí. Je to velmi specifický úvěr, který se nejčastěji používá na pořízení bytu v rámci privatizace, pořízení družstevního bytu, v některých případech i pořízení nemovitosti zatížené exekucí, nebo koupě nemovitosti, která je předmětem insolvenčního řízení, atd.

Hypotéka bez doložení příjmů

  • Jak již z názvu vyplývá, žadatel nemusí bance dokládat své příjmy. Podepisuje pouze čestné prohlášení, že má prostředky na splácení. Úvěr může být účelový i neúčelový. Tento úvěr neumožňuje čerpat 90% hodnoty nemovitosti. Úrok je vyšší, než u běžného hypotečního úvěru.

Hypotéka pro "paušálisty"

  • Tato hypotéka je určena pro fyzické osoby podnikatele, kteří uplatňují své výdaje paušálem. Některé banky přihlíží ke skutečnosti, že klient má reálně nižší výdaje a to banka zohlední v propočtu bonity. Klient může vyjít na podstatně vyšší hypotéku, než v klasickém posuzování dle přiznaného zisku - základu daně.

Hypotéka z obratu

  • Tato hypotéka je určena pro podnikatele, kteří z nějakého důvodu nemají v daňovém přiznání dostatečný přiznaný zisk, ale obraty (hrubé příjmy) mají zajímavé. Příjem se tedy počítá procentem z obratu.

Hypoteka se zápočtem zůstatku na spořícím účtu

  • Jedná se velmi zajímavý úvěr, vhodný pro klienty, kteří souběžně s hypotékou udržují na svém spořícím účtu i zajímavou finanční rezervu. V tento okamžik banka úročí klientovi pouze rozdíl mezi jistinou hypotéky a zůstatkem na spoř.účtu a tím může být každý měsíc nižšší splátka, než u běžné hypotéky.
  • Názorný příklad: Vyřídíme hypotéku 2 miliony korun například se sazbou 1,69%. Začnete splácet. Zároveň máte v bance založen účet, na kterém máte 200.000,-Kč. Banka Vám za daný měsíc naúčtuje úrok v hypotéce z částky 1,8 milionů (půjčené 2.000.000 - 200.000,- = 1.800.000). Tímto způsobem můžete v průběhu splácení ušetřit nemalé peníze. A přitom peníze na spořícím účtu máte stále k dispozici.

 

Napište nám své dotazy:

Položky označené (*) jsou povinné.
ERROR


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:
[privateweb:submenu/cs]:

MENU

Hypotéky


novinky