Jsem přeúvěrovaný

Jsem přeúvěrovaný, jaké mám možnosti?

Na úvod několik důležitých otázek:

  • Všechny mé závazky zatím hradím bez zpoždění, nemám negativní záznamy v registrech (viz registry – odkaz) ?
  • Své závazky již nezvládám splácet v termínu – mám záznam v registrech ?
  • Úvěr  na konsolidaci mohu zajistit nemovitostí ?
  • Nemám nemovitost k zajištění úvěru na konsolidaci ?

Pokud patříte mezi ty, kteří ještě zvládají splácet své závazky včas, a tedy nemají negativní záznamy v registrech, potom se Vám otvírají možnosti vyřídit konsolidaci nejlevnější formou – bankovními produkty. V případě, že veškeré závazky nepřesahují hranici cca 300.000,- až 400.000,-kč, potom konsolidace nemusí nutně vyžadovat zajištění tohoto úvěru nemovitostí. Pokud ale naopak celkové závazky tuto částku převyšují, i banka vyžaduje zajistit tento úvěr nemovitostí. U konsolidace se vždy jedná o tzv.neúčelový úvěr (spotřebitelský úvěr, americká hypotéka).

V případě negativních záznamů v registrech, musíme volit nebankovní produkty. V případě řešení konsolidace nebankovními produkty, vybírejte velmi opatrně. Nebankovní produkty jsou často velmi drahé a mohou Vám více uškodit, než pomoci.

 Je několik pravidel, zda je pro vás konsolidace řešením:

  • Konsolidací je dobré splatit VŠECHNY závazky. Toto je velmi důležité pravidlo! Jeden úvěr - jedna splátka by Vás měla zbavit veškerých závazků, které máte. Může být sice vyjímka – a to je zpravidla úvěr účelový – levný (hypotéka nebo stavební spoření), záleží ale na okolnostech.  Nejlépe by Vám mohl poradit zkušený poradce.
  • Splátka úvěru na konsolidaci musí být nižší než současné splátky, ale hlavně pro Vás s DOSTATEČNOU REZERVOU. Pokud vyřídíte úvěr na konsolidaci se splátkou, která Vás bude neustále znepokojovat, zda tento měsíc budete schopni zaplatit, potom se lehko můžete ocitnout v horší situaci, než ve které jste byly původně.
  • Rezerva na splátky – pokud vycházíme ze skutečnosti, že Vám konsolidace má pomoci, počítejte s finanční rezervou. Tato rezerva je důležitá právě pro nečekané události – ztráta příjmu, neočekávaný výdaj v domácnosti (pračka, lednička…), úraz – nemoc, doplatek za plyn – elektřinu, atd. Rezerva má být ve výši šesti splátek minimálně.

Chci pomoci, poradit - ZDEAkce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:
[privateweb:submenu/cs]:

MENU

Co Vás zajímá?


novinky