Doba vyřízení hypotéky

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Do procesu vyřízení vstupuje mnoho faktorů. Čas potřebný pro dodání podkladů ze strany žadatele, odhadce banky, samotná banka a čas, kdy dokládáme podklady pro čerpání hypotéky.

  1. Podklady pro vyřízení hypotéky. Jedná se o doložení identifikace žadatele, příjmů (pokud se nejedná o hypotéku bez doložení příjmů), dále potom podklady k zastavované nemovitosti. Sem patří list vlastnictví z katastru nemovitostí, katastrální mapa, nabývací tituly. A na závěr dokládáme účel hypotéky - návrh kupní smlouvy či budoucí kupní smlouvy, nebo podklady k výstavbě domku, vypořádání atd.
  2. Odhad nemovitosti. Některé banky mají pouze tzv. interní odhady, kde banka zajistí vše včetně výběru dané osoby odhadce. Druhá varianta je výběr ze seznamu externích odhadců. Zde si již můžeme vybrat. Každá banka má své smluvní odhadce.
  3. Podklady a odhad jsou nachystané. Banka zpracuje žádost a předává na schvalování.
  4. Podpisy samotné smluvní dokumentace a zajištění podmínek čerpání. Podmínky čerpání jsou vždy obsaženy ve Smlouvě o hypotečním úvěru. Sem patří zajištění vinkulace pojištění, dodání zástavních smluv na katastrální úřad, dodání účelu úvěru, atd.

Když celý proces shrneme, vidíme, že doba vyřízení se může případ od případu lišit. Průměrně to vychází na 2-3 týdny. Lze to zvládnout za 6-10 dnů, ale také za podstatně delší dobu.

Velkou měrou vám může pomoci zkušený hypoteční makléř, který spoustu podkladů a podmínek čerpání zajistí za vás.Akce: Otevřít verzi pro tisk


Soubory:
[privateweb:submenu/cs]:

MENU

Co Vás zajímá?


novinky